ZAPROSZENIE NA MECZ UPAMIĘTNIAJĄCY TRAGEDIĘ NA RUCH „ZOFIÓWKA”

5 maja 2018 roku na kopalni Zofiówka doszło do katastrofy, w efekcie której na „wieczną szychtę” odeszło pięciu Górników. Jastrzębska Spółka Węglowa wraz z piłkarzami, działaczami i kibicami GKS Jastrzębie uczczą Ich pamięć podczas pierwszoligowej inauguracji z Wigrami Suwałki, która będzie miała miejsce w najbliższa sobotę o 20:30.

GKS Jastrzębie to klub nawiązujący do tradycji górniczych i wywodzący się ze środowiska górników. Jesteśmy Górniczym Klubem Sportowym. To wielkie zobowiązanie. Piłkarze, którzy występowali w drużynie pół wieku temu, pracowali na kopalni. Ich obecnym następcom również nieobcy jest górniczy trud. Identyfikujemy się z Bracią Górniczą i jesteśmy dumni, że tak wielu kibiców na co dzień wykonuje ten ciężki i odpowiedzialny zawód. Jednym z Pięciu, który zginęli na Zofiówce, był nasz kibic, który prosto z szychty miał jechać na mecz z Garbarnią Kraków.

Dlatego właśnie mecz z Wigrami Suwałki, który zainauguruje pierwszoligowy sezon 2018/2019, zostanie poświęcony pamięci Górników z Zofiówki. Z tej okazji na Stadionie Miejskim będzie można zakupić okolicznościowe koszulki oraz smycze, upamiętniające tragedię z 5 maja, z których dochód zostanie przeznaczony dla rodzin zmarłych górników.

Ponadto na meczu z Wigrami nie zabraknie także darmowych atrakcji dla dzieci w strefie „Family Space” z fotobudką, watą cukrową i zamkiem dmuchańcem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *